DUGNINĖS MEŠKERĖS
72 prekių
Fish ON dugninės mėškerės
FISH ON internetinėje žūklės parduotuvėje rasite didžiulį, kruopščiai atrinktą dugninių meškerių (iš ang. kalbos - feederių) asortimentą visiems dugninės žūklės variantams. Mes pasirūpinome, kad čia patogiai išsirinktų, užsisakytų ir nusipirktų internetu už geriausią kainą rinkoje tiek pradedantis pažintį su vadinamąja, feeder žūkle, žvejys, tiek ir žmogus, save laikantis šios srities ekspertu. Parduotuvės sandėlyje nuolat palaikome didžiulį skirtingų pavadinimų, populiariausių prekinių ženklų (Okuma, Shimano, Custom Baltic, Preston, Guru, Drennan ir kt.) dugninių meškerykočių likučius , tad išsirinkus ir įsigijus norimą - pristatysime jau kitą darbo dieną!
Dugninės žvejybos išskirtinumai
Dugninė žūklė arba iš anglų kalbos tiesiogiai ir populiariai vadinama, feeder žūklė yra labai įdomus ir azartiškas žvejybos būdas. Jau seniai praėjo tie laikai, kai ant kranto į iš vietoje augančių krūmų šakų išdrožtus laidynės formos laikiklius būdavo atremti keli pagaliai su inercinėmis ritėmis, storu valu, papuošti varpeliais, kurie turėdavo signalizuoti apie žuvies kibimą. Dabar tai žūklės būdas, kuriam kiek prakutęs dugninės mėgėjas turi kelis skirtingų kietumų, lankstumų, galingumų ir ilgių meškerykočius skirtingiems vandens telkiniams, ne vieną dešimtį šėryklų, glėbį kitų aksesuarų, o vyteles keičia modernios platformos arba patogios feeder kėdės su specializuotomis atramomis meškerėms, staliukais jaukams ir masalams. Skambaliukai irgi seniai išėję iš mados - jų vietoje meškerykočių gamintojai komplektuoja feederius su 2-3 skirtingų kietumų viršūnėlėmis, kurios ir praneša žvejui apie kibimą.
Dugninės meškerės pasirinkimas
Kokią dugninę meškerę arba kitaip tariant - feederį rinktis pagrinde lemia planuojama žūklės vieta, o tik po to žuvies rūšis į kurią bus taikomasi. Nemune, Skirvytėje, Atmatoje - ten kur reikalingi tolimi metimai, netoli kranto po vandeniu yra status šlaitas, stipri srovė dažnai reikalauja sunkesnių šėryklų verta rinktis ilgesnį nei 3,90m ir galingesnį negu 100-120g vadinamosios “heavy” klasės feederį. Netgi nelabai svarbu, kas bus gaudoma, karšiai, kuojos, šapalai, unguriai ar tarkime, kaip neretai pasitaiko Nemuno žemupyje - sazanai, meškerė turi būti ilga ir galinga.
Medium klasė
Žūklei vidutinio dydžio upėje ar ežere, kai vienu atveju reikalingi netolimi metimai, bet gaudoma didesnė žuvis, kitu - preciziškas masalo pateikimas 70-90m atstumu, galimai bus renkamasi Medium klasės feederis, 3,60-3,90m ilgio su užmetimu 80-120g. Panašūs dugninės meškerės parametrai dažniausiai sutinkami ir pas užsiimančius pastaruoju metu taip išpopuliarėjusia Method Feeder žūkle. Tokiais meškerykočiais dažniausiai taikomasi į karšius, karosus, karpius ir lynus, bet gaudomos ir kitos žuvys, tokios kaip kuojos ir plakiai.
Light klasė
Mažesniems metimo atstumams, visai nedidelėms upėms, žūklei nuo lieptelio kaimo sodyboje, galima rinktis light klasės feederius trumpesnius nei 3,60m ir galinčius mesti šėryklas iki 70g arba netgi dar lengvesnes meškeres - vadinamuosius pickerius, kurie paprastai būna apie 3,00-3,30m ilgio su užmetimo galia svyruojančia apie 20-40g. Su tokia meškere dažniau taikomasi į kuojas, plakius, lynus, karosus ir karšius, tačiau protingai traukiant naudojatės meškerės lankstumo teikiamais privalumais ir ritės stabdžiu, galima ištraukti ir trofėjinį laimikį.
Kaip jau supratote, su dugnine meškere dažniausiai gaudoma taiki žuvis. Lydekų, ešerių žūklei šie meškerykočiai naudojami tik labai išskirtiniais atvejais apie kuriuos čia kalbėti neverta.
Žvejybos su dugnine meškere ypatumai
Žūklė dugnine meškere yra paprasta, jeigu žvejoji tiesiog savo malonumui, ir kartu, gana sudėtinga, jeigu pradedi gilintis į sportinės feeder žūklės subtilybes. Žiūrint paprastai, tai reikia šėryklos su jauku ir pavadėlio su kabliuku sistemą užmesti tenai, kur planuojamai plaukioja žuvys. Nusileidus viskam ant dugno, pasukus rite įtemti valą, kad šiek tiek sulinktų viršūnėlė signalizuojanti kibimą ir laukti, kol nutiks taip trokštamas žuvies prisilietimas prie ant kablio užmauto masalo. Iki šio momento reikia nuspręsti daug dalykų: kokio galingumo feederiu žvejoti, kokį valą rinktis (pintą ar monofilamentinį), kokio tipo šėryklas naudoti (uždaras, atviras, metalines, method ar kitas), kokio ilgio pavadėlis turėtų būti, kokio dydžio kabliukas, ką ant jo užmauti, ir kokį jauką galų gale kimšti į šėryklą. Niekada nebandžius, atrodo baisiai daug reikalų, bet vieną kartą pradėjus ir pamačius tą magišką dugninės meškerės viršūnėlės linktelėjimą arba karšinį atpalaidavimą, viskas pamažu stoja į savo vietas ir jūs tampate tikru feederistu.